Tarihçe

ADAYLAR MOTOR YENİLEME,1987 senesinde Bereket ADAY ve A.Aziz ADAY tarafından Mardin sanayi sitesinde kurulmuş olup İl bazında alanında öncü olmuştur.2006 Yılında A.Aziz ADAY’ın vefat etmesinden sonra İşletmemiz Bereket ADAY, Şehmus ADAY ve Gökhan ADAY ortaklığında faaliyetlerine devam etmektedir.

Firmamız, tüm binek ve ticari araçların motor yenileştirme işlemleri için hassas ve güvenilir bir şekilde hizmet vermektedir.

Yenileme işlerinde dikkat gerektiren bazı kuralları olduğunu, bu çerçevede ekibimizin daha hassas hizmet verebilmesi için özel yatırımlar yapılmıştır. Ayrıca daha kaliteli ve profesyonel çalışma için 2006 yılında GMY Servisine dâhil olmuştur.

GMY SERVİSİNE KATILMADAN ÖNCEKİ FİRMA FAALİYETLERİ

Krank taşlama, silindir rektifiye, silindir honlama, ana yatak barası, kol burç barası, eksantrik barası, supap yuva taşlama, gayd değişimi, yüzey taşlama, volan taşlama, gömlek yapımı, seyyar honlama, krank doğrultma.

GMY SERVİSİNE KATILIMINDAN SONRAKİ FİRMA FAALİYETLERİ

Yukarıdaki yapılan faaliyetlere ek olarak Yüzey pürüzlülük ölçme cihazı, Üst kapak onarım cihazı, Çatlak test cihazı, Yıkama makinesi alınarak faaliyet alanlarımızı genişletmiş olduk. Bunlarla beraber GMY’nin usta ve kalfalarımıza verdiği eğitimlerle daha profesyonel işlere imza atmış olduk. Kendi şahsi araştırmalarımız ve devam eden GMY eğitimlerini alarak firmamızı, günümüz koşullarında Mardin bölgesindeki diğer Motor yenilemelerden daha ayrıcalıklı olması için gerekli bilgi donanımlarını almak için halen çabalamaktayız.